EMI: Slovenský bytový textil

Získaj
zľavu na nákup

Staň sa fanúšikom našej
stránky na Facebooku
a získaj 5 % zľavu!

Urobte zo svojej kúpeľne wellness

Kúpeľňa neslúži len na rutinnú hygienu, ale je pre nás často aspoň na chvíľku aj únikom pred zvyškom sveta. Môžeme tu svojmu telu dopriať dokonalý relax a očistu. Hovorí sa, že svet sa skladá z maličkostí, a možno si to ani neuvedomujeme, ale v kúpeľni to platí rovnako. Poďme si teda predstaviť maličkosti, ktoré menia našu kúpeľňu na wellness ako v kúpeľoch.

wellness kupeľňa,

Bambusové uteráky a osušky

Uterák je prvý, ktorý prichádza do kontaktu s pokožkou po relaxačnom kúpeli. Pokožka je jemná, svaly uvoľnené, a tak nie je nič lepšie ako zabaliť naše telo do rúška jemnosti bambusových uterákov a osušiek. Ich jemnosť, 4x vyššiu savosť a rýchle schnutie si zamilujete okamžite. Bambusové vlákna vynikajú aj v tom, že pôsobia antibakteriálne a nevytvárajú žmolky. Čo viac si naša pokožka môže priať?

Kúpeľňový koberec alebo kúpeľňová podložka

Nielen pre krásny vzhľad, ale aj z praktického hľadiska je kúpeľňový koberec potrebný v každej kúpeľni. Asi poznáte ten pocit, keď vaše chodidlá okúsia chlad a nepríjemný povrch vašej dlažby. Zbavte sa tohto pocitu s kúpeľňovou podložkou a nechajte pôžitok z kúpeľa pretrvávať.

Difuzér

účinkoch aromaterapie počul už snáď každý z nás. Jej účinok sa umocňuje, ak je naše telo v dokonalej pohode a uvoľnenosti. Preto nie je lepší nápad ako dopriať si terapiu vôňou počas kúpeľa. Ideálnym nástrojom na to je difuzér.

bambusový uterák a osuškakúpeľňový koberecdifuzéréterický olejsoľ do kúpeľadámsky župan

Étericky olej

Éterické oleje sú vyrobené prírodnou extrakciou z rastlín. Sú základom každej dobrej aromaterapie. Podľa účinkov pôsobia na rôzne časti nášho tela. Sú nápomocné pri liečbe rôznych ochorení. Môžete si ich okrem difuzéra pridať aj do kúpeľa, alebo použiť pár kvapiek na vankúš pred spaním, či uterák pred osušením.

Soľ do kúpeľa

Soľ do kúpeľa používali už Rimania, Egypťania či Gréci. Poznali totiž jej blahodarné účinky na organizmus a tiež jej antibakteriálne a antimykózne vlastnosti. Soľ považovali za všestranný liek. Minerálne látky obsiahnuté v soliach do kúpeľov sa ľahko vstrebávajú cez pokožku, zlepšujú jej textúru, vyživujú ju, hydratujú ju, pomáhajú pri odstraňovaní príznakov nepríjemných kožných chorôb ako psoriáza, ekzém, rohovatenie pokožky, svrbenie, suchá alebo mastná pokožka a iné. Veľmi nápomocné a využívané sú aj na detoxikáciu organizmu, odstránenie únavy, uvoľnenie napätého svalstva. Zrelaxujte po náročnom dni, uvoľnite svoje svalstvo, načerpajte nové sily, doprajte si oddych a zároveň dúšok zdravia so soľou do kúpeľa.

Župan

Aby ste umocnili zážitok z kúpania a všetkých predošlých pôžitkov, a aby ste zažili pocit luxusu ako v kúpeľoch, zahaľte sa po kúpeli či horúcej sprche do kvalitného a jemného županu.

relax

Ak si doplníte do svojej kúpelne týchto pár maličkostí, pocítite na vlastnej koži dokonalý wellness. Ak raz tento pocit okúsite, nebudete sa ho chcieť zbaviť. Prečo by ste sa mali obmedzovať, keď domáce kúpele máte na dosah? Nestrácajte zbytočne čas! Zadovážte si týchto 6 kúpeľňových zázrakov čím skôr a dodajte svojmu relaxu úplne iný rozmer.

Autor:Veronika Šafranová