Získaj
zľavu na nákup

Staň sa fanúšikom našej
stránky na Facebooku
a získaj 5 % zľavu!

Soľné lampy

Blahodárne účinky soli sú známe už niekoľko storočí. Naši predkovia odpradávna využívali soľ k svojmu úžitku. Už Rimania, Gréci a Egypťania poznali antibakteriálne, antimykózne vlastnosti soli a považovali ju za všestranný liek. Novodobé dejiny soľnej terapie sa začali písať po objave poľského lekára v 19. storočí, ktorý publikoval zaujímavé zistenie o blahodarnom vplyve soľných baní na baníkov, ktorí netrpeli takmer žiadnymi dýchacími ťažkosťami a mali veľmi dobrý zdravotný stav. Soľná terapia je spojená najmä s prírodnými soľnými baňami ale aj so soľnými jaskyňami, soľnými kabínami, inhalátormi, soľnými lampami.

Soľné lampy uvoľňujú negatívne nabité ióny, ktoré vo vzduch eliminujú škodlivý vplyv kladne nabitých elektrických častíc. Tak ako pozitívne na nás pôsobí príroda, more, lesy, jaskyne, vzduch po búrke alebo daždi, kde je podiel negatívne nabitých iónov vysoký, tak soľné lampy, predmety a pomôcky vyrobené zo soli prečisťujú vzduch a zvyšujú tento počet negatívne nabitých iónov. Veľmi pozitívne pôsobia na zdravie človeka, dýchacie ústrojenstvo, zlepšujú koncentráciu, znižujú poruchy spánku, tíšia príznaky alergií, astmy, zvyšujú obranyschopnosť organizmu. V konečnom dôsledku sú aj krásnym bytovým doplnkom a vytvárajú pocit harmónie, relaxu a navodzujú príjemnú atmosféru.

 • Soľná lampa guľa s dreveným podstavcom pôsobí ako ionizátor vzduchu, a tak eliminuje škodliviny z ovzdušia a prečisťuje vzduch. Ideálny pomocník pri liečbe viacerých ochorení. 

  Vypredaný
 • Kábel k soľnej lampe s jednoducho ovládacím spínačom. Využite možnosť dokúpiť si náhradný kábel v prípade poškodenia pôvodného.

  3,30 €
 • Soľná lampa USB plameň zahriatím uvoľňuje do vzduchu čiastočky soli, ktoré následne zlepšujú kvalitu vzduch v miestnosti. Pripojenie lampy je pomocou USB kábla. Ideálna do pracovne, detskej izby alebo na internát.

  9,50 €
 • Soľná lampa USB pyramída je ideálnym pomocníkom pre zlepšenie ovzdušia každého priestoru. Účinky soľnej lampy majú potvrdený priaznivý vplyv na celý organizmus človeka.

  9,50 €
 • Soľná lampa kríž je vyrobená z prírodných kryštálov kamennej soli. Soľné kryštály uvoľňujú záporné ióny a zlepšujú kvalitu vzduchu v každom priestore.

  Vypredaný
 • Soľná lampa košík je ideálnou dekoráciou, ktorá má dokonca liečivé účinky. Soľné lampy prečisťujú vzduch a pozitívne pôsobia na organizmus človeka.

  Vypredaný
 • Soľný svietnik pologuľa je účinným pomocníkom v boji proti ochoreniam dýchacieho ústrojenstva. Soľ a jej blahodárne účinky poznali už naši predkovia.

  Vypredaný
 • Soľný svietnik srdce uvoľňuje negatívne ióny, ktoré eliminujú škodliviny a prečisťujú ovzdušie. Soľná terapia je veľmi účinná pri viacerých ochoreniach.

  7,00 €
 • Soľný svietnik s otvorom na vloženie sviečky. Soľný kameň pôsobi ako ionizátor vzduchu a táto ionizácia sa pri zapálení sviečky v kameni zosilňuje.

  3,30 €
 • Soľná lampa s dreveným podstavcom. Soľný kameň pôsobi ako ionizátor vzduchu a táto ionizácia sa pri rozsvietení lampy zosilňuje.

  15,00 €
 • Soľná lampa s dreveným podstavcom. Soľný kameň pôsobi ako ionizátor vzduchu a táto ionizácia sa pri rozsvietení lampy zosilňuje.

  Vypredaný