Obliečky bavlnené Ornament Exclusive EMI

12 hodnotenie

Cena: 24,00 € s DPH

Bavlnené obliečky Ornament Exclusive zo 100 % bavlny deluxe s elegantným vzorom vnesú do vašej spálne luxus. Sú veľmi jemné, príjemné k pokožke a farebne stále.

+ -

 • Viac informácii
 • Vlastnosti
 • Príslušenstvo
 • Recenzie

Vlastnosti

Dodaniedo 24 hodín
Šírka meráže140 cm
Materiál obliečokBavlnené obliečky
Farba obliečokBiele obliečky

Viac informácii

Materiál bavlnených obliečok de luxe

Bavlnu a bavlnené vlákno poznali naši predkovia už storočia pred nami. Nielen v minulosti, ale aj v súčasnosti sa bavlna považuje za jednu z najdôležitejších pestovaných rastlín, používanú najmä na výrobu textilných výrobkov. Na výrobu textílií sa táto rastlina používala už pred 12 000 rokmi. Získava sa z plodov kríka nazývaného bavlník a do Európy sa prvýkrát dostala prostredníctvom arabských kupcov v 9. storočí. V 15. storočí boli Krištofom Kolumbom objavené bavlníkové plantáže a v 16. storočí bavlnu poznal už celý vtedajší svet. Jej pestovanie a produkcia sa odrazila aj v podiele textilných materiálov. Kým v minulosti tento podiel predstavoval až 80 %, v súčasnosti je to len 40 %. Svojimi vlastnosťami si získala veľkú obľubu aj pri výrobe luxusných a kvalitných bavlnených posteľných obliečokVyužívaná je aj na výrobu produktov podliehajúcich častému praniu, a to vďaka svojej pevnosti v ťahu, ktorá sa pri namočení ešte zvyšuje minimálne o 20 %. Rovnako ako kedysi, aj dnes vieme o mnohých prednostiach bavlny, a preto sú naše posteľné obliečky Ornament Exclusive vyrobené z vysokokvalitnej a husto tkanej bavlny de luxe.

lacné posteľné prádlo

Vlastnosti bavlny de luxe

Všetky obliečky vyrobené z bavlny de luxe, rovnako aj Ornament Exclusive, sú veľmi obľúbené, najmä vďaka vlastnostiam, ktorými disponujú. Ich prednosti sú pevnosť, trvácnosť a kvalita aj po niekoľkonásobnom praní. Nestrácajú farbu a aj po dlhodobejšom používaní vyzerajú ako nové. K úspechu ich privádza aj fakt, že sú príjemné na dotyk a veľmi dobre sa v nich spí.

Gramáž materiálu mnoho napovie. Pri obliečkách de luxe je gramáž materiálu až 120 g/m2. Sila texových priadzi obliečok je (o/ú) 25,5/22. Obliečky sú ušité, navrhnuté a vyrobené na Slovensku.

biele bavlnené obliečky

Dajte si pozor na:

Pri bavlnených produktoch, ako napríklad posteľné obliečky, posteľné plachty je potrebné dať si pozor na krajinu pôvodu a vyhnúť sa lacným posteľným obliečkam a lacným bavlneným produktom. Často sa stáva, že neobsahujú bavlnu, alebo len jej nepatrné množstvo a dokonca je niekedy nahradená polyesterom, ktorý je vo vysokej koncentrácii zdraviu škodlivý. Rovnako v niektorých krajinách sa používajú iné farbivá a chemikálie a tie neprechádzajú takými prísnymi normami. Preferujte preto bavlnené produkty z krajín EÚ alebo USA. 

 

Rozmery bavlnených obliečok de luxe meter

Elegantné obliečky Ornament Exclusive si môžete objednať vo viacerých setoch a rozmeroch. V našej ponuke máme obliečky v týchto setoch: štandardný set 200 x 140 + 90 x 70 cm a predĺžený set 220 x 140 + 90 x 70 cm.

Ponúkame Vám aj možnosť objednať si obliečky Ornament Exclusive aj samostatne a to pre vankúš, alebo pre paplón v týchto rozmeroch: vankúš: 90 x 70, 70 x 50, 74 x 48, 50 x 50, 45 x 45, 40 x 40, 35 x 45, paplón: 220 x 140, 200 x 140. Tieto rozmery sú zväčša štandardné.

Štandardný set

Väčšina slovenských domácností disponuje takzvaným štandardným setom. Štandardný set sa skladá z obliečky na vankúš s rozmerom 90 x 70 cm a z obliečky na paplón s rozmerom 200 x 140 cm. Tento set je najobľúbenejší nielen v slovenských, ale aj českých domácnostiach.

Predĺžený set

Ďalším typom setovej zostavy je set predĺžený. Tento set posteľných obliečok je obdobný ako set štandardný, no vyznačuje sa predĺžením obliečky na paplón o 20 cm. 

Rozmery obliečok predĺženého setu: paplón 220 x 140 + vankúš 90 x 70 cm.

Obliečky na valce

Nielen ako dekoratívny vankúš, ale aj ako pomôcka pre zmiernenie bolestí krčnej chrbtice sa používajú vankúše v tvare valca. Aj tu myslíme na priaznivcov týchto vankúšov a ponúkame obliečky na vankúše v tvare valca. Sú obľúbenou novinkou na trhu bytového textilu.

Vankúše v tvare valca ľudia užívajú z viacerých dôvodov:

 • Prvým a podstatným dôvodom sú bežné nepríjemnosti spojené so spánkom, alebo po ňom (chrápanie, bolesti chrbta a chrbtice). Ľudia po používaní vankúša v tvare valca si pochvaľujú zlepšenie kvality spánku.
 • Druhým dôvodom, prečo ľudia kupujú vankúše a následne aj obliečky v tvare valca, je ten, že tieto vankúše používajú ako dekoračné vankúše. Oživia váš interiér, skrášlia pohľad na vašu posteľ.

 

Rozmery obliečok na valce: valec plnený veľký 61 x 14, valec plnený malý 44 cm x 13 cm.

 biele posteľné obliečky

Obliečky na dekoračné vankúše

Dekoračné vankúše sú vhodným doplnkom každého interiéru a v kombinácii s posteľnými obliečkami vytvárajú harmonický celok. Navyše je to tradičný typ bytového doplnku, ktorý sa nájde snáď v každej domácnosti. Ponúkame ich v rozmere 40 x 40 cm. Ďalšie rady a zaujímavosti týkajúce sa dekoračných vankúšov si môžete prečítať na našom blogu.

 

Špecifické rozmery obliečok

Obliečky EMI sú vyrábané a šité priamo v našej firme, preto ak ste nenašli vami požadovaný rozmer obliečok, ktorý potrebujete, neváhajte a kontaktujte nás. Radi ušijeme obliečky na želanie podľa vami zadaných rozmerov. Na požiadanie vám vieme došiť na vankúše aj krajky, ktoré slúžia na dekoračný účel.

 

Zapínanie obliečok

Štandardným typom zapínania bavlnených obliečok EMI sú umelohmotné gombíkyV prípade záujmu radi ušijeme posteľné obliečky uzavreté zipsovým uzáverom. Ponúkame možnosť aj pre náročnejších zákazníkov, a to zapínanie takzvaným hotelovým uzáverom. Hotelový uzáver šijeme za príplatok.

Rady na predĺženie životnosti obliečok:

1. Práčku je nutné naplniť len do 3/4 maxima. Každá práčka má svoje maximum. Pri naplnení práčky bielizňou doplna sa nedostane všetok prášok a voda ku každej textílii a následne sa nedostatočne vyperie. Navyše prádlo zostáva viac pokrčené a ničí sa práčka.

2. Pranie rôznych druhov materiálu si vyžaduje rôznu teplotu. Nesprávne nastavená teplota môže spôsobiť poškodenie textílií. Vhodné je čítať informácie o ošetrovaní produktu uvedené na štítku. 

3. Raz v mesiaci je potrebné zapnúť práčku len s vodou a šálkou octu. Po ukončení pracieho procesu dvierka nechajte otvorené, aby sa práčka prevetrala a vyschla. Čistota a lesk vás milo prekvapia. 

4. Žiarivé a jasné farby bez vyblednutia dosiahneme aj bez použitia drahých prostriedkov. Základným pravidlom je rozdelenie bielizne podľa farieb. Následne je potrebné prádlo prať naruby a so zapnutím zipsov či gombíkov. Zipsy môžu dokonca spôsobiť poškodenie práčky, alebo prederavenie ostatného oblečenia. 

pranie

Jednoduchý tip na domácu aviváž:

6 šálok vody

3 šálky octu

2 šálky kondicionéru na vlasy

Do nádoby vylejeme vodu, pridáme ocot a kondicionér. NEMIEŠAME! Zmes by sa iba zbytočne spenila. 

Hodnotenie 
03.09.2019

Ornamenty bez ornamentov

Na obrazku su krasne biele so sedym vzorom.Prisli velmi rychlo,to chvalim.Ale povodne su kremove s bielym ornamentom,cize nic nevidno.Som sklamaná,prisla som o dvojo postovne,vraciam.

  Hodnotenie 
  13.12.2018

  bavlnené obliečky

  Doručenie tovaru bolo rýchle. Tovar je kvalitný. Som spokojná, že som si u Vás objednala.

   Hodnotenie 
   02.10.2018

   Som veľmi spokojná s výrobkami. Sú dobrej kvality za prijateľnú cenu.

    Hodnotenie 
    20.03.2018

    bavlnené posteľné prádlo    Rýchla dodacia lehota
    Kvalitný tovar

     Hodnotenie 
     22.11.2017

     postelne obliecky

     Nákup bol rýchly a bezproblémový, kvalita tovaru veľmi dobrá. Spokojnosť.

     • 1 out of 1 ľudí považuje toto hodnotenie za užitočné.
     Hodnotenie 
     02.10.2017

     dobrá ponuka
     cena
     korektný prístup
     odporúčam

     • 1 out of 1 ľudí považuje toto hodnotenie za užitočné.
     Hodnotenie 
     25.09.2017

     Široký výber,kvalitný tovar,super ceny,super rýchle dodanie tovaru.

     • 1 out of 1 ľudí považuje toto hodnotenie za užitočné.
     Hodnotenie 
     22.09.2017

     postelne pradlo     V papučkách doma, som našla posteľné prádlo za dobrú cenu.

     Lacno, rýchlo, bez starosti..odporúčam

      Hodnotenie 
      04.08.2017

      postelne obliecky

      Kvalita výborná, všetko rýchlo vybavené, výborná cena a ešte aj milý darček.

       Hodnotenie 
       14.07.2017

       Doporucujem

        Hodnotenie 
        06.07.2017

        D

        doručenie do 48 hodín
        veľmi dobré ceny

         Hodnotenie 
         31.05.2016

         jana

         krasne ako biely damasek

         • 1 out of 1 ľudí považuje toto hodnotenie za užitočné.

         Napíšte vaše hodnotenie!

         Napíšte hodnotenie

         Obliečky bavlnené Ornament Exclusive EMI

         Obliečky bavlnené Ornament Exclusive EMI

         Bavlnené obliečky Ornament Exclusive zo 100 % bavlny deluxe s elegantným vzorom vnesú do vašej spálne luxus. Sú veľmi jemné, príjemné k pokožke a farebne stále.