Home

Home

ľavý banner

5 TIPOV: DETSKÁ IZBA, KTORÁ RASTIE SPOLU S DIEŤAŤOM

Pridal: Mária Šandalová Kategória: Tipy a triky Dňa: Pozretí: 118

Deti sú priam notoricky známe tým, že menia svoje názory, záujmy a vkus doslova z minúty na minútu. A... je to v poriadku. To všetko je súčasťou ich rastu a vývinu.

No keď príde čas na zariaďovanie, neustále meniť dizajn izby, môže byť viac než len vyčerpávajúce a to nespomíname ani to, aké je to nákladné. Pomocou týchto tipov sa vám podarí navrhnúť detskú izbu, ktorá bude doslova rásť bok po boku s vašim dieťaťom, a dokonca ešte aj podčiarkne to, kým je.

 

1. Myslite nadčasovo

Ak vám po byte zatiaľ len lozia vaše malé ratolesti, je celkom jednoduché objaviť množstvo malebných kúskov nábytku, ktoré sú samozrejme milé a rozkošné. Avšak roztomilosť týchto kúskov vo väčšine prípadov zďaleka predbehne ich životnosť. O pár rokov sa vám tieto kúsky budú zdať až príliš mladistvé a detinské, a vy sa znova ocitnete na nákupe.

 

Detská izba ktora rastie s dietatom

 

Namiesto toho sa skúste poobzerať po takom nábytku, ktorý bude vašej domácnosti slúžiť aj nadchádzajúce roky. Skôr než sa rozhodnete kupovať miniatúrnu detskú "kanceláriu" na písanie domácich úloh, vyberte radšej kancelársky stôl, pri ktorom nebude vaše dieťa len sedieť nad šlabikárom a prvými zlomkami, ale tiež možno rysovať na veľké výkresy alebo programovať zadania.

Ďalším príkladom je investícia do dvojlôžkovej postele namiesto jednolôžkovej, ak na to máte samozrejme priestor. To vám v budúcnosti ušetrí starosti, keď k vám príde návšteva alebo neohlásený hosť.


2. "Multifunkčný" je stále častejšie sa objavujúce slovo

Nábytok s dvojitou alebo aj viacnásobnou funkčnosťou je ideálny, najmä pri pohľade na prechodnú izbu, ktorá je vhodná pre deti, pričom jedno z nich je ešte batoľa. Príkladom je štandardný stôl na prebaľovanie alebo stôl či komoda, ktorá je vybavená podložkou na prebaľovanie. Týmto spôsobom môžete používať stôl na prebaľovanie vždy, keď ho potrebujete, ale vaše dieťa má priestor na písanie svojich domácich úloh, ako náhle sa začne škola.

 

Detská izba ktora rastie s dietatom

 

Podobne, keď nastane čas na nákup postele, poobzerajte sa po takej, ktorá má vstavané skladovacie možnosti. Skladovanie zaručí, že detská izba ostane poupratovaná, a zároveň vám dodá ďalšie možnosti, kam odložiť nekonečnú zásobu hračiek.

 

3. Drahšie prvky zachovajte neutrálne

V každom dizajnérskom projekte existuje niekoľko prvkov, pri ktorých chcete, aby obstáli v skúške časom, či sú to podlahové krytiny alebo nábytok. Príkladom sú steny v izbičke bábätka na pastelovú ružovú či nebeskú modrú. Vyberte radšej odtiene, ktoré sú teplé a príjemné. To platí aj pre povrchové úpravy nábytku a podlahových krytín, rozhodnite sa pre univerzálnosť.

 

Detská izba ktora rastie s dietatom

 

Kde je neutralita obávaná, cena je správnym ukazovateľom, ktorého sa treba držať. Ak sa v obchode rozhodujete nad tým, či konkrétnu položku kúpite za značné množstvo financií, uistite sa, že táto položka nebude pôsobiť zastaralo už v krátkom čase. Pri drahších produktoch sa nenechávajte uniesť modernými trendmi. Budete ľutovať ich nahrádzanie, keď vyjdú z módy.

 

4. Osobnosť dodajú doplnky                                                     

Detskej izbe vášho dieťaťa nesmie chýbať osobnosť, práve naopak. Je to predsa jeho vlastný priestor, a malo by byť podporované vo vyjadrovaní toho, kým je. Na vyjadrenie osobnosti veľmi dobre poslúžia doplnky, príslušenstvo, jednoducho drobnosti.

 

Detská izba ktora rastie s dietatom detská izba hello kitty

 

Musíte počítať s tým, že záujmy detí sa menia veľmi rýchlo, a preto sa často neoplatí vynaložiť toľko času naháňaniu nábytku v tvare rozprávkovej postavičky, ktorý môže byť aj cenovo náročný. Ak dovolíte vašej ratolesti vyjadriť svoju individualitu vo forme doplnkov, ako sú koberce, vankúše či foto rámčeky, nebude vám až natoľko vadiť, ak ich raz za čas vymeníte. Dovoľte jej vybrať niekoľko čačiek do jeho izby. Je to jednoduchý a cenovo dostupný spôsob, ako deťom ukázať, že sú zapojené do procesu navrhovania.

 

5. Kompromisy sú viac než len dôležité

Detská izba je priestor, v ktorom bude tráviť väčšinu času, takže je dôležité, aby sa tu cítilo ako doma. Kompromisy sú veľmi dôležité, a preto je treba deťom pripomínať, že tento priestor je ich vlastný, no zároveň je súčasťou domu ako celku.

 

Detská izba ktora rastie s dietatom detská izba hello kitty

 

Nebojte sa mať jasno vo veciach a otvorene o nich diskutovať. Aj keď môžu na prvý pohľad pôsobiť absolútne neobchodovateľne, majte na pamäti, že čím lepšie sa vaše dieťa cíti vo svojom priestore, tým je väčšia pravdepodobnosť, že bude o ten priestor dobre postarané v dlhodobom horizonte.

 

Pár slov na záver...

Pokiaľ ide o deti, nič nie je trvalé. Neustále sa mení ich obľúbené jedlo, obľúbené farby, štýly, jednoducho všetko. Prečo by mala byť ich detská izba výnimkou? Pripravte sa na tieto neustále žiadosti o zmeny a postavte sa im čelom. Podľa týchto tipov už budete vedieť vytvoriť miestnosť, ktorá rastie spolu s dieťaťom, čím môžete ušetriť veľa času, peňazía samozrejme aj frustrácie. A najlepšie na tom je, že môžete aj naďalej rešpektovať jedinečnosť a osobnosť svojho dieťaťa. 

Množstvo šikovných doplnkov, ale aj nábytku do detskej izby nájdete aj v našej ponuke. Pozrite si ju. Komentáre

Zanechajte svoj komentár