Naturaltrade Eukalyptus vonný olej 12 ml

Cena: 2,40 € s DPH

Stará cena: 3,20 € s DPH
Ušetríte: 0,80 € (25%)

Vonný olej z eukalyptu s objemom až 12 ml. Vyrobený je v Nemecku extrémne precíznou metódou pre zachovanie 100% silice. Eukalyptus pôsobí priaznivo najmä pri kašli a ochoreniach dýchacích ciest.

+ -

  • Viac informácii
  • Príslušenstvo
  • Recenzie

Viac informácii

Esenciálny olej zo 100% silice eukalyptu

Éterické oleje sú takzvané nepravé oleje, ktoré sa bezo zvyšku odparia. Vyrábajú sa extrakciou z rastlín. Jedným z veľmi obľúbených éterických olejov, ktorý má výraznú a hlbokú vôňu je esenciálny olej z eukalyptu.

Na svete existuje viac ako 700 odrôd eukalyptu a z viac ako polovice z nich sa vyrába účinný éterický olej. Ten sa využíva najmä pri liečbe ochorení dýchacieho ústrojenstva, kde zlepšuje dýchanie. Eukalyptový olej získava destiláciou pary z listov stromov. Eukalyptovému stromu sa vďaka jeho jedinečnej schopnosti vstrebávať vodu hovorilo aj "proti horúčkový strom". Možnosti využitia tohto oleja sú oveľa širšie. S obľubou sa vonný olej z eukalyptu používa aj v neobyčajnom pomocníkovi a to difuzéri, kde v podobe jemnej mikrohmly prečisťuje vzduch a pozitívne ovplyvňuje mnoho liečebných procesov ľudského organizmu. 

éterické oleje

Využitie eukalyptu

100% silica Eukalyptu má široké spektrum využitia. Eukalyptus vytvára optimizmus, otvorenosť a voľnosť. Jeho liečivé účinky sa využívajú najmä pre odkašliavanie a liečenie chorôb dýchacieho systému. Pôsobí aj ako tonikum pre zabránenie návratu infekčných ochorení.

Účinky eukalyptového oleja

Eukalyptový éterický olej pôsobí nielen ako účinný osviežovač vzduchu do aroma difuzéra, čím zaisťuje zdravé ovzdušie. Ideálny k inhalácii pri nachladnutí, chrípke, zápale nosných dutín, hrtanu, bolestiach v krku, kašli a chronickej bronchitíde. Pomáha pri odkašliavaní, pri astme a zápale pľúc. Pľúca prečisťuje od hlienov, podporuje potenie. Účinný prostriedok pri liečbe zápchy, prekrvenia, pomáha na rany a porezania, vhodný pre reumatické bolesti kŕčovitej povahy, na potlačenie svalových bolestí a neuralgii, lieči zápal močového mechúra

V domácnosti sa používa aj na odpudzovanie hmyzu. Vôňa eukalyptu je svieža a silná, a výrazne aromatická, takže pri každom použití aj do difuzéra do bytu sa pridáva len nepatrné množstvo.

Svieža, výrazná a pritom zkľudňujúca vôňa eukalyptového oleja pomáha rozptýliť melanchóliu, "prečistiť hlavu", zdvihnúť náladu čím obnovuje životnú silu a pozitívny pohľad na život.

eukalyptový éterický olej

Návody na použitie eukalyptového oleja:

Priama inhalácia:

- nakvapkajte jednu až dve kvapky oleja na vreckovku alebo vatový tampón a pomaly vdychujte

Použitie do difuzéra:

- do nádoby s vodou pridajte tri až päť kvapiek a nechajte rozptyľovať

Lokálna aplikácia:

- pri masáži pridajte pár kvapiek eukalyptového esenciálneho oleja do masážneho oleja a použite takto vytvorenú masážnu emulziu, účinne prekrvuje svalstvo a eliminuje migrény

-do kúpeľa pridajte dve až päť kvapky esenciálneho eukalyptového oleja, zmiešajte s vodou, v takom kúpeli zotrvajte 15-30 minút pri svalovo-reumatických bolestiach, horúčke, bolesti hlavy.

- obklad proti horúčke štyri kvapky eukalyptového oleja a päť kvapiek levanduľového oleja pridajte do 1/2dcl mlieka, zamiešajte a vylejte do 1-2L vody, namočte bavlnenú vreckovku alebo gázu a priložte na hrdlo a tepny


 3-5 kvapky éterického oleja zmiešané s lyžicou rastlinného oleja

4-6 kvapky vonného oleja do kúpeľa

navlhčite vonným olejom vysušený vonný stromček v aute, alebo doplňte prázdnu nádobku osviežovača

niekoľko kvapiek do rohu vankúša

pridajte éterický olej aj do pracieho prostriedku počas prania, alebo priamo na bielizeň


nakvapkajte esenciálny olej na spodnú časť rohožky alebo koberčeka v aute

pár kvapiek vonného oleja do vedra s vodou pri upratovaní urobí zázrak

navlhčite tampón vonným olejom, ktorý na začiatku vysávania vsajete dnu a  tým aromatizujete ovzdušie

 

Buďte prvý, kto napíše svoje hodnotenie!

Napíšte hodnotenie

Naturaltrade Eukalyptus vonný olej 12 ml

Naturaltrade Eukalyptus vonný olej 12 ml

Vonný olej z eukalyptu s objemom až 12 ml. Vyrobený je v Nemecku extrémne precíznou metódou pre zachovanie 100% silice. Eukalyptus pôsobí priaznivo najmä pri kašli a ochoreniach dýchacích ciest.