EMI: Slovenský bytový textil

Obliečky krepové Paraiba EMI

Posteľné obliečky Paraiba sú vyrobené z nakrepovanej bavlny, vďaka čomu ich nie je potrebné žehliť. Krepové obliečky sú ušité na Slovensku.

19,90 € s DPH

Tovar nie je na sklade.

  • Viac informácii
  • Vlastnosti
  • Recenzie

Vlastnosti

Dodaniedo 24 hodín
Materiál obliečokKrepové obliečky
Materiál100% Bavlna

Viac informácii

Krepové obliečky ušetria váš vzácny čas

Pružný a priedušný - tak by sme mohli charakterizovať krep, ktorý sa práve kvôli týmto vlastnostiam stáva ideálnou voľbou pre spánok v teplejšom prostredí alebo počas teplých letných dní. Tento názov, ale sám o sebe nehovorí nič o tom, aký materiál bol použitý na výrobu obliečok. Vyjadruje len, že povrch obliečok nie je jednoduchý, hladký, ale jemne zvlnený.

Na výrobu týchto obliečok je však najčastejšie používaná a najviac osvedčená 100% bavlna. Ustavičný tlak na znižovanie cien, ale zapríčinil, že sa posteľná bielizeň začala vyrábať s ďalšími pridanými vláknami, alebo taktiež zo 100% polyesteru. Je však isté, že bavlna aj naďalej poskytuje príjemný komfort a je vzdušná, čím Vám zaručí pohodlný spánok. Počet gombíkov: paplón 4x, vankúš 2x.

Ako si vybrať kvalitnú krepovú posteľnú bielizeň?

Ukazovateľom kvality číslo jedna je jednoznačne cena. Pri výrobe lacných krepových obliečok bol pravdepodobne využitý nie príliš kvalitný materiál. Tieto vlákna môžu komfort počas Vášho spánku narušiť. Už na prvý pohľad vyzerajú umelo a nie sú veľmi príjemné na dotyk. Slabá vzdušnosť týchto vláken zapríčiňuje, že sa pod nimi poriadne zapotíte. 

Pri výbere posteľnej bielizne zo 100% bavlny si ušetríte mnoho ďalších problémov. Ale aj pri tej si môžete všimnúť razantné rozdiely v kvalite. Na bavlnu má vplyv jej spracovanie, pevnosť materiálu, či kvalita ušitia a zafarbenia vláken. Z krásnych vzorov Vám po vypraní obliečok z nekvalitného materiálu pravdepodobne veľa nezostane. 

Posteľné obliečky krepové Paraiba EMI

Vlastnosti krepových obliečok EMI

Obliečky krepové Paraiba EMI majú oproti klasickým bavlneným posteľným obliečkam veľkú výhodu, ktorou je nekrčivosť. Materiál si udržiava svoj tvar aj pri každodennom používaní a bol vyrobený tak, aby ho nebolo potrebné žehliť. 

Naše obliečky sú vyrábané z bavlny vysokej kvality. Jej trvácnosť, pevnosť, hustota tkaniny, či zafarbenie vláken a kvalita ušitia, sú vlastnosti, ktoré presvedčili našich zákazníkov o tom, že obliečky, ktoré sú vyrábané a navrhnuté na Slovensku, sa oplatí mať doma. 

Ako sa starať o krepovú posteľnú bielizeň?

Veľmi dôležité pri praní krepových obliečok je nastavenie správnej teploty. Pri nižšej teplote prania, nielen že ušetríte viac elektrickej energie, ale ochránite taktiež svoje obliečky. Teplota 40°C je pri krepových obliečkach maximálna odporúčaná teplota prania. 

Aj výber správneho pracieho prostriedku je veľmi dôležitý. Pri farebných obliečkach to má byť, samozrejme, prací prášok určený na tento druh bielizne. Nielen príjemnú vôňu, ale tiež mäkkosť posteľnej bielizne Vám zaručí pridanie aviváže

Správne sušenie, obzvlášť pri krepovej bielizni, ktoré netreba žehliť ani mangľovať, Vám zaručí, že Vaše obliečky budú vždy krásne tvarované. Ak sa vyhnete vešaniu bielizne za rohy a voľne ho prevesíte cez šnúru na bielizeň, alebo ideálnejšie cez viac, nebudú Vám na nich vznikať puky na miestach, cez ktoré bola prehnutá a rohy nebudú nikdy vyťahané. 

sive krepove obliecky

Viac o krepových obliečkach sa dozviete v našom článku: Prečo sú krepové obliečky praktickým pomocníkom každej domácnosti?

Buďte prvý, kto napíše svoje hodnotenie!

Napíšte hodnotenie

Obliečky krepové Paraiba EMI

Obliečky krepové Paraiba EMI

Posteľné obliečky Paraiba sú vyrobené z nakrepovanej bavlny, vďaka čomu ich nie je potrebné žehliť. Krepové obliečky sú ušité na Slovensku.