Home

Home

ľavý banner

OCOT A JEHO VYUŹITIE V DOMÁCNOSTI

Pridal: Veronika Šafranová Kategória: Zaujímavosti Dňa: Pozretí: 224

Je potrebné myslieť na to, že aj napriek zápachu či agresii, je ocot prírodná látka, ktorá má všestranné využitie a môže byť naozaj nápomocný. Ocot v starostlivosti o domácnosť využívame najčastejšie na čistenie vodného kameňa. On však toho dokáže oveľa viac! Preto vám dávame do pozornosti najsilnejšie vlastnosti a možnosti využitia octu doma.

  1. Ocot je pravým opakom oleja, aj napriek svojej podobe. Preto, ak sa chystáte umývať mastné povrchyobzvlášť okná, ocot vám v tom pomôže ľavou-zadnou a zároveň po sebe zanechá nádherný lesk.
  2. Nekupujte zbytočne drahé WC čističe, keď omnoho lacnejší a účinnejší je liter octu naliaty celú noc v záchodovej mise. Ráno stačí pretrieť záchodovou kefou a verte, že výsledok bude stáť naozaj za to.
  3. Málokto tuší, že v kúpeľni, z dôvodu nadmerného vlhka, sa medzi kachličkami tvoria plesne a usádzajú nečistoty. Nalejte si trochu octu do rozprašovača a postriekajte ním ťažko dostupné povrchy, škáry či dokonca sprchovú hlavicu. Uvidíte, čo všetko tento prírodný zázrak dokáže.
  4. Kyselina octová je silnou zbraňou voči baktériám, plesniam a hubám.
  5. Oživí drevené povrchy, preto ním nešetrite a čistite svoj nábytok octom. Ale pamätajte, že všetkého veľa škodí. Efekt po jednom octovom umytí vydrží týždne.
  6.  Prevonia bielizeň! Áno, čítate správne. Ocot slúži ako aviváž. Nemožné? Dokážeme vám to! S prímesou rozmarínu sa nepríjemný odor octu mení na sviežu arómu, ktorá nielen napríklad posteľnú bielizeň prevonia, ale zároveň ju zmäkčí a zbaví baktérií.
  7.  Rovnako tak ho môžete využiť namiesto odfarbovača, či na bielenie záclon. Pôsobí rovnakým efektom ako bielidlo. V prípade farebného textilu, oživuje farby, uzamyká ich dovnútra vlákna a zabezpečuje ich sýtosť a stálosť.

ocot a jeho využitie v domácnosti

TIP na záver!

Ocot ako taký je síce silný, ale jeho účinok je možné zdvojnásobiť. Tajomstvo spočíva v jedlej sóde. Spojenie týchto dvoch látok sa nevyrovná žiadnej sile obyčajných čistiacich prostriedkov. Túto kombináciu odporúčame použiť najmä pri čistení vane. Bude ako nová.

Ste už pevne rozhodnutí, že si kúpite zásoby octu? Máte aj vy nejaký tajný tip? Neváhajte a napíšte nám ho.Komentáre

Zanechajte svoj komentár