Odpadkový kôš 20l TWIZZ

Univerzálny odpadkový kôš v lesklom s objemom 20 litrov vyrobený z nerezu. Jednoduchý elegantný dizajn a praktické nášľapné prevedenie pre nenáročnú manipuláciu. 

Cena:
29,63 € s DPH

Tovar nie je na sklade.

  • Viac informácii
  • Recenzie

Viac informácii

Odpadkový kôš o objeme 20 litrov v jednoduchom elegantnom lesklom dizajne vyrobený z vysoko kvalitnej nehrdzavejúcej ocele. Nerezový kôš má prakticky pedálový mechanizmus otvorenia pre nenáročnú manipuláciu. Exkluzívny tvar, ktorý sa hodí do domácnosti, kúpeľne, WC, kancelárie alebo podnikoch. Vnútorné vyberateľné vedro na odpadkovom koši je z čierneho plastu. Kvalitný kôš je vkusný doplnok za prijateľnú cenu. 

Rozmer odpadkového koša:

  • dĺžka: 40 cm,
  • šírka: 20 cm,
  • výška: 44 cm.
 

Materiál: nerez, PVC

Recyklácia:

Recyklácia je spôsob ako sa z nepoužiteľnej veci dá znova vyrobiť nový produkt. Recykláciou sa šetrí naše životné prostredie a prírodne zdroje. Oproti likvidácii ušetrí prírodné zdroje, energiu, zníži množstvo odpadov. Odborné štúdie dokázali, že recykláciou sa ušetrí viac energie, ako môžeme získať spaľovaním. Recyklovaním 1 tony starého papiera sa pri výrobe ušetrí 500 – 600 kWh elektrickej energie.

 

Recyklácia začína naším triedením na jednotlivé zložky – papier, sklo, kovy, textil, plasty a časť nebezpečných odpadov. Odtiaľ putujú do papierní, sklární, železiarní suroviny na výrobu nových výrobkov.

Pri výrobe papierasa dnes používa až polovica odpadového papiera (papier novinový, časopisy, knihy bez tvrdých obalov, zošity, kartóny).

Sklo sa po vyčistení a triedení drví, taví a vyrábajú sa nové Saše (neznečistené fľaše od nápojov a oleja, poháre zo zaváranín, ostatné sklenené obaly, rozbité sklo).

 

Viac ako 60% obalov z plastu sa používa na balenie potravín a nápojov. Jedným z najhoršie recyklovateľných materiálov sú plasty, pretože sa na trhu vyskytujú v mnohých podobách. . Môžu sa recyklovať len na produkt s nižšou kvalitou – plastová PET fľaša od nápojov sa môže len vyčistiť, rozomlieť na malé kúsky a použiť ako vypchávka do kresiel. Značné množstvo plastového odpadu napriek tomu ostane nevyužité, pretože jeho zostatková cena je zanedbateľná.

 

Olovené akumulátory, suché galvanické články, batérie s obsahom ortuti, ortuťové žiarivky a výbojky, vyradené lieky sa po vyhodení do zmiešaného odpadu by stali na skládkach nebezpečným odpadom, ktorý by ohrozoval prostredie.

Buďte prvý, kto napíše svoje hodnotenie!

Napíšte hodnotenie

Odpadkový kôš 20l TWIZZ

Odpadkový kôš 20l TWIZZ

Univerzálny odpadkový kôš v lesklom s objemom 20 litrov vyrobený z nerezu. Jednoduchý elegantný dizajn a praktické nášľapné prevedenie pre nenáročnú manipuláciu.