Uterák bambo žltý 50x90 cm EMI

100 %
2 hodnotenia

Žltý hrubý 500g uterák vyrobený z bambusového vlákna 70% a bavlneného vlákna 30%. 

Cena:
9,00 € s DPH

Tovar nie je na sklade.

 • Viac informácii
 • Vlastnosti
 • Recenzie

Vlastnosti

Dodaniedo 24 hodín
Materiál uteráku/osušky70% bambus 30% bavlna
FarbaSýtažltá
Rozmer50x90cm

Viac informácii

Bambusový uterák - luxus za skvelú cenu

Bambusové uterákyosušky sú vyrobené z bavlny a bambusových vlákien, v percentuálnom pomere 30:70, ktoré obsahujú prírodné antibakteriálne látky. Bambusové vlákna eliminujú vznik baktérií a zabraňujú nepríjemným pachom. Navyše tieto vlákna majú protiplesňové a antistatické vlastnosti. Bambusové uteráky sú veľmi jemné, príjemné na dotyk a odolné voči poškodeniu, majú schopnosť absorpcie až štyrikrát vyššiu ako bavlnené.

Bambusové vlákna vnášajú do látok z neho vyrobených vlastnosti samotnej rastliny. Bambusová látka obsahuje prírodné antibakteriálne látky, ktoré eliminujú vznik baktérií a zabraňujú tak nepríjemným pachom (má schopnosť neutralizovať pachy). Zároveň má bambusové vlákno protiplesňové a antistatické vlastnosti. Oblečenie vyrobené z bambusových vláken veľmi dobre sedí na tele, je hladké s luxusným lesklým vzhľadom.

bambusove uteraky

Farba uteráku

V živote človeka majú farby dôležitý význam. Žltá farba je prostriedkom proti zlej nálade, nechuti a skleslosti. Žltá farba je farbou mysle, stimuluje činnosť mozgu. Vyvoláva aktivitu, odolnosť voči únave. Pôsobí jasne, povzbudivo, zahrieva a rozveseľuje. Je symbolom múdrosti, vysokej inteligencie a myslenia. Svojim pozitívnym až magnetickým chvením pôsobí veľmi povzbudivo na nervy, dodáva pocit slobodného a nezaťaženého vývoja, uvoľnenia a oslobodenia. Žltá vnáša radosť a chuť do života, veselosť. Preto sa tiež nadmiere pozitívnych citov hovorí "žltá nálada". Je to spoločenská farba, podporuje schopnosť kontaktu, spracovávanie zážitkov a dojmov.

Výhody uterákov EMI

 • oproti bavlne má až 4-krát väčšiu savosť
 • na bambusových tkaninách sa nerobia žmolky
 • v letných mesiacoch môže bambusová látka znížiť teplotu tela až o 3 stupne
 • jemné a príjemné na dotyk
 • odolné voči poškodeniu
 • rýchlo schnú
 • antibakteriálne, protiplesňové a antistatické vlastnosti
 • dlhá životnosť

kvalitne uteraky žlté

Bambusové uteráky potláčajú zápach a zabraňujú vzniku baktérií

Čoraz viac sú bambusové uteráky obľúbené aj vďaka tomu, že bez akýchkoľvek prídavných chemikálií zabraňujú vzniku baktérií a množeniu plesní. Rovnako dobre neutralizujú zápach, takže ich nemusíte ustavične vetrať. A ak áno, nebude to trvať vôbec dlho, pretože bambusové uteráky a osušky EMI schnú naozaj rýchlo.

BIO uteráky vyrábané bez pesticídov

Ťažba bambusu je k životnému prostrediu maximálne šetrná, pretože ide o ľahko obnoviteľnú surovinu, ktorá do výšky viac ako 50 centimetrov dokáže narásť v priebehu jedného dňa. Jeho zdraviu neškodné vlastnosti sú výsledkom čistého prostredia a priemyslom nedotknutých krajín, odkiaľ bambus pochádza.

Bambusové uteráky sa vyznačujú 4-krát lepšou savosťou ako bavlna, sú antialergické a zabraňujú vzniku baktérií bez použitia akýchkoľvek chemických prísad. To je iba zlomok toho, prečo sú bamboo uteráky luxusom za dobrú cenu. O ich ďalších výnimočných vlastnostiach si môžete prečítať v tomto článku: Pozrite sa, prečo sú bambusové uteráky luxusom za dobrú cenu.

31.01.2014

Anna H.

Bezkonkurenčná cena, hrubý uterák saje vodu naozaj dobre, taký som potrebovala :)

  06.12.2013

  Peter

  Uteráky mi na motel prisli v poriadku a v stanovený čas, kvalite tiež zodpovedala popisu takže dávam naozaj zaslúžených 5 hviezd.

   Napíšte vaše hodnotenie!

   Napíšte hodnotenie

   Uterák bambo žltý 50x90 cm EMI

   Uterák bambo žltý 50x90 cm EMI

   Žltý hrubý 500g uterák vyrobený z bambusového vlákna 70% a bavlneného vlákna 30%.