EMI: Slovenský bytový textil

Anatomický vankúš levanduľa King 67 x 42 x 12 EMI

70 %
2 hodnotenia

Anatomický vankúš s levanduľou pôsobí blahodárne na ľudský organizmus. Svojim anatomickým tvarom umožňuje príjemný ničím nerušený spánok. Vyrobený na Slovensku.

28 € s DPH
50 € s DPH
poštovné 2,90 €

Zdarma pri nákupe nad 35.00 €

+ -

 • Viac informácii
 • Recenzie
 • Blog

Viac informácii

Skvalitnite svoj spánok, potešte svoje telo a rozvoňajte svoj domov

Levanduľový vankúš King pozostáva z dvoch obliečok. Prvá obliečka je napustená výťažkom z aloe vera a druhá obliečka je z vysokokvalitnej bavlny. Náplň vankúša tvorí antialergické duté vlákno a sušená levanduľa. Skvalitnite si svoj spánok, potešte svoje telo a rozvoňajte svoj domov. Anatomický vankúš levanduľa pôsobí blahodárne pri poruchách spánku a nespavosti. Pozitívne účinky vykazuje pri strese, nervozite a depresiách. Má priaznivý vplyv pri bolestiach hlavy a migrénach. Celkovo pozitívne ovplyvňuje nervový systém, krásne rozvonia vašu spálňu a navodí príjemnú atmosféru a arómu. Odpudzuje mole a muchy. Je antialergický a vhodný aj pre epileptikov. Veľmi vítaný je pri chrípkach, nachladnutí a nádche, kedy kladne pôsobí na dýchacie cesty, uvoľní nos a navodí ničím nerušený spánok.

Vlastnosti:

 • rozmery vankúša: 67 x 42 x 12 cm
 • vrchná obliečka: 100% polyester s výťažkom z aloe vera
 • spodná obliečka: 100% vysokokvalitná bavlna
 • výplň vankúša: antialergické duté vlákno a sušená levanduľa

anatomický vankúš s levanduľou

Účinky levandule sú známe na celom svete

Levanduľa má širokú škálu využitia a je obľúbená takmer v každej domácnosti.

V lekárstve a liečiteľstve sa využíva predovšetkým pri ťažkostiach nervového systému, depresii a hystérii. Pôsobí ako upokojujúci prostriedok, na tíšenie migrény, bolesti hlavy, pocitu nervozity, napätia a poruchách spánku. Blahodárne pôsobí aj na ochorenia dýchacích ciest, pri chrípke, angíne, nachladnutí, ba dokonca je vhodná aj pre epileptikov. Svojim protizápalovým účinkom dosahuje výborné výsledky aj pri liečbe popálenín, úpalov, kožných ekzémov, akné, vyrážkach a lupienke. Je vhodná pre všetky typy pokožky a pre všetky typy pleti. Možno ju natierať na pokožku pri masážach malých detí a dospelých, potierať ňou bolestivé a problematické miesta, inhalovať ju, využívať  ju pri kúpeľoch na dezinfekciu pokožky a pri nespavosti. Pozitívne pôsobí aj na tráviaci systém pri rozličných tráviacich ťažkostiach ako je plynatosť, nadúvanie, zápcha.

V domácnosti sa využíva najmä ako korenie a prísada do jedál. Krásne rozvonia váš byt a navyše odpudzuje aj muchy a mole.

Slovo levanduľa má pôvod v latinčine. Krásne slovo lavare v preklade znamená umývať sa. Pre levanduľu vznikli aj ľudové pomenovania ako: lavandula, devanduľa, dulenka, vandelička. Rastlina levandule kvitne najmä v júli a auguste v modrofialovej farbe a dorastá do výšky až 60 cm. Kvety tejto rastliny obsahujú množstvo priaznivých silíc, ktorých účinky majú pozitívny vplyv najmä na nervový systém. Pôvodom levandule je Stredomorie, no svojou nenáročnosťou na pestovanie získala obľubu v pestovaní aj v iných krajinách. Najviac rozšírená a známa je však v oblasti južného Francúzska – Provance. Sušené levanduľové listy tvoria tiež neoddeliteľnú súčasť provensálskeho korenia.

Už storočia pred nami naši predkovia poznali blahodarné účinky levandule na organizmus a starí Gréci si ju s veľkou priazňou pridávali nielen do kúpeľov, ale pripisovali jej aj zázračné účinky proti kašľu, využívali ju ako prísadu do jedál, na výrobu parfumov a liekov.

Prajeme vám veľa pokojných nocí pri snívaní na našom levanduľovom vankúši.

Levandulové polia

11.01.2021

Katarína Š

Nerada píšem takúto recenziu,ale niesom spokojná s vankúšom, príliš pre mňa mäkký,bohužiaľ som ho nestihla vrátiť do 30- dní,alebo vymeniť za iný tovar, pre mňa nevhodný, kto má problémy s krčnou chrbticou určite by som odporučila anatomicky vankúš od Emi Memory White s ním som veľmi spokojná a teraz je za akciovú cenu ????

  10.10.2019

  príjemný vankúš

  Vankúš s levanduľou spĺňa čo je popísané. Neľutujem túto kúpu.

   Napíšte vaše hodnotenie!

   Napíšte hodnotenie

   Anatomický vankúš levanduľa King 67 x 42 x 12 EMI

   Anatomický vankúš levanduľa King 67 x 42 x 12 EMI

   Anatomický vankúš s levanduľou pôsobí blahodárne na ľudský organizmus. Svojim anatomickým tvarom umožňuje príjemný ničím nerušený spánok. Vyrobený na Slovensku.

   Články: