Uterák bambo marhuľový 50x90 cm EMI

96 %
5 hodnotení

Bambusový uterák v marhuľovom prevedení s rozmerom 50x90 cm je vhodným doplnok a tiež predmetom každodennej potreby.  

Cena:
4,50 € s DPH

Tovar nie je na sklade.

 • Viac informácii
 • Vlastnosti
 • Príslušenstvo
 • Recenzie

Vlastnosti

Dodaniedo 24 hodín
Materiál uteráku/osušky70% bambus 30% bavlna
FarbaOranžová
Rozmer50x90cm

Viac informácii

Vysoko savé, trvácne a antibakteriálne bambusové uteráky

Bambusové uterákyosušky sú vyrobené z bavlny a bambusových vlákien, v percentuálnom pomere 30:70, ktoré obsahujú prírodné antibakteriálne látky. Bambusové vlákna eliminujú vznik baktérii a zabraňujú nepríjemným pachom. Navyše tieto vlákna majú protiplesňové a antistatické vlastnosti. Bambusové uteráky sú veľmi jemné, príjemné na dotyk a odolné voči poškodeniu, majú  schopnosť absorpcie až štyrikrát vyššia ako pri bavlne.

Bambusové vlákna vnášajú do látok z neho vyrobených vlastnosti samotnej rastliny. Bambusová látka obsahuje prírodné antibakteriálne látky, ktoré eliminujú vznik baktérií a zabraňujú tak nepríjemným pachom(má schopnosť neutralizovať pachy). Zároveň má bambusové vlákno protiplesňové a antistatické vlastnosti. Oblečenie vyrobené z bambusových vláken veľmi dobre sedí na tele, je hladké s luxusným lesklým vzhľadom.

Účinky a využitie bambusu:

Bambus je už po stáročia uznávaná rastlina a to vďaka svojmu rôznorodému využitiu. Najviac sa o jeho použití hovorí v oblasti stavebníctva a medicíny, jeho vlastnosti sa však preukázali ako potrebné aj v iných odvetviach. Ťažko by sme našli viac multifunkčnú a využiteľnú rastlinu. Jeho pozitívny vplyv na zdravie sa potvrdil v oblasti medicíny. Známych je viacero druhov tejto zázračnej rastliny. Bambus je nenáročný na pestovanie a dokáže sa rýchlo adaptovať v rôznych podmienkách, preto ho vieme dopestovať aj v našom klimatickom pásme no najviac sa mu darí v Ázii. Z bambusu sa vyrábajú nielen rôzne dekoračné predmety, ale napríklad aj textilné výrobky, ktoré sú veľmi odolné a mimoriadne obľúbené. V Číne sa veľkej obľúbenosti tešia lode vyrobené z bambusu. Uplatnenie má aj  v potravinárskom priemysle, kde sa ročne spotrebuje obrovské množstvo bambusu napríklad aj na výrobu alkoholických nápojov. Zdraviu prospešné účinky preukazujú bambusové triesky získané zo stredu rastliny.

bambusove uteraky

Napomáhajú pri: 

 • detoxikácii organizmu
 • odstraňovaní hlienu
 • akútnych horučkách
 • krčoch 
 • krvácaní
 • menštruačných bolestiach
 • zvracaní

Plnohodnotne sa dokáže využiť každá časť rastliny. Produkty vyrobené priamo z bambusu, obsahujúce výťažky, vlákna rastliny získavajú jej vlastnosti.

Vlastnosti

Materiál:70% bambus 30% bavlna
Barva:marhuľová
Rozmery:50 x 90 cm
Pranie40 °C

ošetrovací symbol na bambusový osušku

Bambusové uteráky potláčajú zápach a zabraňujú vzniku baktérií

Čoraz viac sú bambusové uteráky obľúbené aj vďaka tomu, že bez akýchkoľvek prídavných chemikálií zabraňujú vzniku baktérií a množeniu plesní. Rovnako dobre neutralizujú zápach, takže ich nemusíte ustavične vetrať. A ak áno, nebude to trvať vôbec dlho, pretože bambusové uteráky a osušky EMI schnú naozaj rýchlo.

BIO uteráky vyrábané bez pesticídov

Ťažba bambusu je k životnému prostrediu maximálne šetrná, pretože ide o ľahko obnoviteľnú surovinu, ktorá do výšky viac ako 50 centimetrov dokáže narásť v priebehu jedného dňa. Jeho zdraviu neškodné vlastnosti sú výsledkom čistého prostredia a priemyslom nedotknutých krajín, odkiaľ bambus pochádza.

Výhody uterákov EMI

 • oproti bavlne ma až 4-krát väčšiu savosť
 • na bambusových tkaninách sa nerobia žmolky
 • v letných mesiacoch môže bambusová látka znížiť teplotu tela až o 3 stupne
 • jemné a príjemné na dotyk
 • odolné voči poškodeniu
 • rýchlo schnú
 • antibakteriálne, protiplesňové a antistatické vlastnosti
 • dlhá životnosť

uteraky a osusky

Bambusové uteráky sa vyznačujú 4x lepšou savosťou ako bavlna, sú antialergické a zabraňujú vzniku baktérií bez použitia akýchkoľvek chemických prísad. To je iba zlomok toho, prečo sú bamboo uteráky luxusom za dobrú cenu. O ich ďalších výnimočných vlastnostiach si môžete prečítať v tomto článku: Pozrite sa, prečo sú bambusové uteráky luxusom za dobrú cenu.

20.05.2019

neuvedená hodnota gramáže

Dobrý deň,
škoda, že neuvádzate hodnotu gramáže.

  27.09.2018

  Peter

  Super odozva a rýchle dodanie

   19.09.2018

   bambusový uterák

   spokojná s tovarom aj službou

    04.10.2017

    bambusove uteraky

    Budem ho odporúčať.

     18.09.2017

     Odporúčam

      Napíšte vaše hodnotenie!

      Napíšte hodnotenie

      Uterák bambo marhuľový 50x90 cm EMI

      Uterák bambo marhuľový 50x90 cm EMI

      Bambusový uterák v marhuľovom prevedení s rozmerom 50x90 cm je vhodným doplnok a tiež predmetom každodennej potreby.