EMI: Slovenský bytový textil

Obliečky krepové deluxe maky EMI

Posteľné obliečky maky sú vyrobené z nakrepovanej bavlny. Jednoduchý vzor krásne ozdobí každú spálňu. Obliečky sú ušité na Slovensku.

19,90 € s DPH

Tovar nie je na sklade.

  • Viac informácii
  • Vlastnosti
  • Recenzie

Vlastnosti

Materiál obliečokKrepové obliečky
Farba obliečokKrémové obliečky

Viac informácii

Krepové posteľné prádlo je prirodzene priedušné, pružné a odolné

Krep- je prirodzene pružný a priedušný, vďaka čomu sa stáva ideálnou voľbou počas teplých letných dní, alebo pre spánok v teplejšom prostredí. Slovo krep však samo o sebe nehovorí nič o tom,z akého materiálu sú obliečky vyrábané. Vyjadruje len to,že nemajú jednoduchý, hladký povrch,ale že je ich povrch skladaný.

Na výrobu krepových obliečok je najčastejšie používaná a veľmi osvedčená 100% bavlna. Moderná doba a ustavičný tlak na nižšie ceny ale zapríčinili, že sa začalo vyrábať posteľné prádlo s ďalšími pridanými vláknami, alebo zo 100% polyesteru. Isté však zostáva, že bavlna poskytuje príjemný komfort,je vzdušná,vďaka čomu je zárukou pre pohodlný spánok.

Podľa čoho vybrať kvalitné krepové obliečky:

Prvým ukazovateľom kvality je určite cena. Na výrobu príliš lacných krepových obliečok, pravdepodobne nebol využitý kvalitný materiál. Obyčajné vlákna, môžu váš spánok a komfort počas neho narušiť. Tieto vlákna vyzerajú umelo už na prvý pohľad a na dotyk tiež nebudú veľmi príjemné. Kvôli nie príliš dobrej vzdušnosti týchto vláken, sa pod nimi poriadne zapotíte.

Mnoho problémov odpadá, ak si vyberiete krepové posteľné prádlo vyrobené z prírodnej bavlny, avšak aj pri tej si môžte všimnúť veľké rozdiely v kvalite. Na tú, má veľký vplyv jej spracovanie, hustota tkaniny, pevnosť materiálu, či kvalita ušitia a zafarbenia vláken. Lacné prádlo vám pravdepodobne vybledne už po prvom praní a z krásneho vzoru vám nezostane veľa.

Krepové posteľné prádlo EMI a materiál,z ktorého sú naše obliečky vyrábané: 

Bavlnené krepové obliečky de luxe-maky EMI- sú jemné, kvalitné a veľmi príjemné na dotyk. Oproti klasickým bavlneným posteľným obliečkam je ich veľkou výhodou nekrčivosť - materiál je vyrábaný tak,aby ho nebolo potrebné po vypraní žehliť a udržiava si svoj tvar aj pri každodennom používaní. 

De luxe je bavlna prvotriednej kvality, ktorá sa vďaka svojim vlastnostiam stala obľúbenou medzi našimi zákazníkmi. Kvalita, pevnosť a trvácnosť sú základnými výhodami tohto materiálu. Obliečky si uchovávajú svoje farby aj po dlhodobejšom používaní a viacnásobnom praní. 

Jej gramáž je 145 g/m2 čo znamená, že je vyššia až o 20 g/m2, ako klasická bavlna. Obliečky sú vyrábané, šité a navrhnuté na Slovensku. Počet gombíkov: paplón 4x, vankúš 2x.

Starostlivosť o krepovú posteľnú bielizeň:

Krepové obliečky je možné prať v práčke,avšak veľmi dôležité je nastaviť správnu teplotu prania. Vo všeobecnosti platí, že menej elektrickej energie vaša práčka spotrebuje pri nižšej teplote prania. Taktiež tým ušetríte svoje posteľné prádlo. Pri krepových obliečkach je maximálna odporúčaná teplota prania 40°C

Dôležité je taktiež používanie správneho pracieho prostriedku. Pri farebných obliečkach, by to mal byť vždy prášok určený práve na toto prádlo. Pridaním aviváže pri praní, zabezpečíte, že prádlo bude nie len príjemne voňavé, ale taktiež mäkké na dotyk. 

Po vypraní prichádza na rad správne sušenie. Obzvlášť pri krepovom prádle, ktoré nie je potrebné žehliť ani mangľovať je dôležité ako ho zavesíte. Ak sa vyvarujete rozveseniu prádla za rohy, vyhnete sa vyťahaným rohom. Najlepšie je prádlo voľne prevesiť cez šnúru na bielizeň,ešte ideálnejšie cez viac. Nebudú tak vznikať puky na miestach,cez ktoré bola prehnutá.

Buďte prvý, kto napíše svoje hodnotenie!

Napíšte hodnotenie

Obliečky krepové deluxe maky EMI

Obliečky krepové deluxe maky EMI

Posteľné obliečky maky sú vyrobené z nakrepovanej bavlny. Jednoduchý vzor krásne ozdobí každú spálňu. Obliečky sú ušité na Slovensku.