Obliečky bavlnené Ornament kombinované EMI

3 hodnotenia

Cena: 16,90 € s DPH

Stará cena: 23,47 € s DPH
Ušetríte: 6,57 € (28%)

Kvalitné posteľné obliečky vyrobené z hustotkanej prvotriednej 100% bavlny. Obliečky sú kombinované a jednoducho si môžte zvoliť farbu aká sa vám práve hodí.  Zapínanie obliečok je na gombíky.

+ -

 • Viac informácii
 • Vlastnosti
 • Príslušenstvo
 • Recenzie

Vlastnosti

Dodaniedo 24 hodín
Šírka meráže140 cm
Materiál obliečokBavlnené obliečky
Farba obliečokBiele obliečky

Viac informácii

Posteľné obliečky z kvalitnej bavlny v kombinácii moderných farieb a vzorov

Bavlnu a bavlnené vlákno poznali naši predkovia už storočia pred nami. Nielen v minulosti, ale aj v súčastnosti sa bavlna považuje za jednu z najdôležitejších pestovaných rastlín, používanú najmä na výrobu textilných výrobkov. Na výrobu textílii sa táto rastlina používala už pred 12000 rokmi. Získava sa z plodov kríka nazývaného bavlník a do Európy sa prvý krát dostala prostredníctvom arabských kupcov v 9. storočí. V 15. storočí boli Krištofom Kolumbom objavené bavlníkové plantaže a v 16. storočí bavlnu poznal už celý vtedajší svet. Jej pestovanie a produkcia sa odrazila aj v podiele textilných materiálov. Kým v minulosti tento podiel predstavoval až 80% v súčastnosti je to len 40%. Svojím vlastnosťami si získala veľkú obľubu aj pri výrobe luxusných a kvalitných bavlnených posteľných obliečokVyužívaná je aj na výrobu produktov podliehajúcich častému praniu a to vďaka svojej pevnosti v ťahu, ktorá sa pri namočení a za mokra ešte zvyšuje minimálne o 20%. Rovnako ako kedysi, aj dnes vieme o mnohých prednostiach bavlny, a preto sú naše posteľné obliečky Ornament vyrobené z vysoko kvalitnej a husto tkanej bavlny de luxe.

bielo-čierne bavlnené obliečky

 

Vlastnosti bavlny de luxe

Všetky obliečky vyrobené z bavlny de luxe rovnako aj  Ornament, sú veľmi obľúbené, najmä vďaka vlastnostiam, ktorými disponujú. Ich prednosti sú pevnosť, trvácnosť, kvalita aj po niekoľko násobnom praní. Nestrácajú farbu a aj po dlhodobejšom používaní vyzerajú ako nové. K úspechu ich privádza aj fakt, že sú príjemné na dotyk a veľmi dobre sa v nich spí.

Gramáž materiálu mnoho napovie. Pri obliečkách de luxe je gramáž materiálu až 145 g/m2, čo je o 20 g/m2 viac ako pri bežnej bavlne.Sila texových priadzi obliečok je (o/ú)  25,5/22.  Obliečky sú ušité, navrhnuté a vyrobené na Slovensku.

Dajte si pozor na:

Pri bavlnených produktoch ako napríklad posteľné obliečky, posteľné plachty je  potrebné dať si pozor na krajinu pôvodu a vynúť sa lacným posteľným obliečkam a lacným bavlneným produktom. Často sa stáva, že neobsahujú bavlnu, alebo len jej nepatrné množstvo a dokonca je niekedy nahradená poly esterom, ktorý je vo vysokej koncentrácii zdraviu škodlivý. Rovnako v niektorých krajinách sa používajú iné farbivá a chemikálie a tie neprechádzajú tak prísnými normami. Preferujte preto bavlnené produkty z krajín USA alebo EÚ. 

 

Rozmery bavlnených obliečok de luxe meter

Elegantné obliečky Ornament si môžete objednať vo viacerých setoch a rozmeroch. V našej ponuke máme obliečky v týchto setoch: štandardný set 200x140 + 90x70 cm a predĺžený set 220x140 + 90x70 cm.

Ponúkame Vám aj možnosť objednať si obliečky Ornament aj samostatne a to vankúš, alebo pre paplón v týchto rozmeroch: vankúš: 90x70, 70x50, 74x48, 50x50, 45x45, 40x40, 35x45, paplón: 220x140, 200x140. Tieto rozmery, sú zväčša štandardné.

 Štandardný set

Väčšina slovenských domácností disponuje takzvaným štandardným setom. Štandardný set sa skladá z obliečky na vankúš o rozmere 90x70 cm a z obliečky na paplón o rozmere 200x140 cm. Tento set je najobľúbenejší nielen v slovenských, ale aj českých domácnostiach.

Rozmery obliečok štandardného setu: paplón 200x140 + vankúš 90x70 cm.

Predĺžený set

Ďalším typom setovej zostavy je set predĺžený. Tento set posteľných obliečok je obdobný ako set štandardný no vyznačuje sa predĺžením obliečky na paplón o 20 cm. 

Rozmery obliečok predĺženého setu: paplón 220x140 + vankúš 90x70 cm.

 Obliečky na valce

Nielen ako dekoratívny vankúš, ale aj ako pomôcka pre zmiernenie bolestí krčnej chrbtice sa používajú vankúše v tvare valca. Aj tu myslíme na priaznivcov týchto vankúšov a ponúkame obliečky na vankúše tvaru valca. Sú obľúbenou novinkou na trhu bytového textilu.

Vankúše v tvare valca ľudia užívajú z viacerých dôvodov:

 • Prvým a podstatným dôvodom sú bežné nepríjemnosti spojené so spánkom, alebo po ňom (chrápanie, bolesti chrbta a chrbtice). Ľudia po používaní vankúša valca si pochvaľujú zlepšenie kvality spánku.
 • Druhým dôvodom  prečo ľudia kupujú vankúše, a následne aj obliečky v tvare valca, je ten, že tieto vankúše používajú ako dekoračné vankúše. Oživia váš interiér, skrášlia pohľad na vašu posteľ.

 

Rozmery obliečok na valce: valec plnený, veľký 61X14, valec plnený, malý 44cmX13cm.

 

Obliečky na dekoračné vankúše

Dekoračné vankúše sú vhodným doplnkom každého interiéru a v kombinácií s posteľnými obliečkami vytvárajú harmonický celok. Navyše je to tradičný typ bytového doplnku, ktorý sa nájde snáď v každej domácnosti. Ponúkame ich v rozmere 40x40 cm. Ďalšie rady a zaujímavosti o dekoračných vankúšoch sa môžete dočítať na našom blogu.

 kvalitné bavlnené obliečky

Špecifické rozmery obliečok

Obliečky Emi, sú vyrábané a šité priamo v našej firme, preto ak ste nenašli vami požadovaný rozmer obliečok, alebo atypický tvar, ktorý potrebujete, neváhajte a kontaktujte nás. Radi ušijeme obliečky na želanie, podľa vami zadaných rozmerov. Na požiadanie vám vieme došiť na vankúše aj krajky, ktoré slúžia k dekoračným účelom.


 

Zapínanie obliečok

Štandardným typom zapínania bavlnených obliečok Emi sú umelohmotné gombíkyV prípade záujmu radi ušijeme posteľné obličky uzavreté zipsovým uzáverom. Ponúkame možnosť aj pre náročnejších zákazníkov a to zapínanie takzvaným hotelovým uzáverom. Hotelový uzáver šijeme za príplatok.

Rady pre predĺženie životnosti obliečok:

1. Práčku je nutné naplniť len do 3/4 z jej maxima. Každá práčka má svoje maximum. Pri naplnení práčky bielizňou doplna sa nedostane všetok prášok a voda ku každej textílli a následne sa nedostatočne vyperie. Navyše prádlo zostáva viac pokrčené a ničí sa práčka.

2. Pranie rôznych druhov materiálu si vyžaduje rôznú teplotu. Nespravne nastavená teplota môže spôsobiť poškodenie textílii. Vhodné je čítať informácie o ošetrovaní produktu uvedené na štítku. 

3. Raz v mesiaci je potrebné zapnúť práčku len s vodou a šálkou octu. Po ukončení pracieho procesu dvierka nechajte otvorené aby sa práčka prevetrala a vyschla. Ćistota a leska Vás milo prekvapia. 

4. Žiarivé a jasné farby bez vyblednutia dosiahneme aj bez použitia drahých prostriedkov. Základným pravidlom je rozdelenie bielizne podľa farieb. Následne je potrebné prádlo prať naruby a so zapnutím zipsov či gombíkov. Zipsy môžu dokonca spôsobiť poškodenie práčky, alebo prederavenie ostatného oblečenia. 

pranie

Jednoduchý typ na domácu aviváž:

6 šálok vody

3 šálky octu

2 šálky kondicionéru na vlasy

Do nádoby vylejeme vodu,  pridáme ocot a kondicionér. NEMIEŠAME! Zmes by sa iba zbytočne spenila. 

Hodnotenie 
06.09.2017

Dobré ceny,rýchlosť dodávky

  Hodnotenie 
  04.08.2017

  obliecky

  Kvalitné materiály,krásne vzory,veľká spokojnosť

   Hodnotenie 
   14.07.2017

   dada

   tovar je hlavne slovenskej výroby, kvalita zodpovedá, možnosti si vybrať veľkosť taktiež. super

    Napíšte vaše hodnotenie!

    Napíšte hodnotenie

    Obliečky bavlnené Ornament kombinované EMI

    Obliečky bavlnené Ornament kombinované EMI

    Kvalitné posteľné obliečky vyrobené z hustotkanej prvotriednej 100% bavlny. Obliečky sú kombinované a jednoducho si môžte zvoliť farbu aká sa vám práve hodí.  Zapínanie obliečok je na gombíky.